3x TED Cinema Experience


Jaké objevy blízké budoucnosti budou mít největší vliv na můj život? Mohu využít technologie k tomu, aby mi pomohla od závislosti na technologiích? Jaké schopnosti se budou mým dětem v budoucnu hodit? Kdo vlastně jsem? Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět výjimeční vědci, umělci a vizionáři, kteří se v dubnu 2017 sejdou na tradiční týdenní konferenci TED v kanadském Vancouveru.

úterý 25. 4. 2017 od 19:30  TED Cinema Experience: Opening Event
středa 26. 4. 2017 od 19:30  TED Cinema Experience: Prize Event
neděle 30. 4. 2017 od 17:00  TED Cinema Experience: Highlights Exclusive

Délka přenosů: 135min. plus 30min. preshow
Anglicky bez českých titulků
Přístupnost 13+

https://tedcinema.com/

Z prestižní pětidenní události, která je více než půl roku předem vyprodaná, budou v kinech k vidění její hlavní části ve třech samostatných přenosech během konferenčního týdne. Kina tak svým návštěvníkům během tří večerů připraví skutečný zážitek konference, kterou organizátoři nazvali „The Future You“ a která se oproti typicky globálním tématům tentokrát ponese ve velmi osobním duchu. Přednášky celého týdne se dotknou nejhlubších vědeckých a psychologických postřehů současnosti, poukážou na nejnovější pokroky v medicíně a další důmyslné vynálezy. Tradiční mix nejaktuálnějších výzev a prastaré moudrosti nás přiměje k položení si otázek, na něž obvykle nemáme čas. Jak slibuje TED, každý návštěvník si z této konference odnese výbavu pro vlastní osobní růst a rozvoj.

TED (Technology, Entertainment, Design) je prestižní konference, která se už od roku 1984 každoročně koná pod heslem „myšlenky, které stojí za to šířit“. Skládá se z inspirativních dynamických 18-ti minutových vystoupení předních umělců, vynálezců, světových lídrů a vizionářů, kteří poutavě mluví na témata psychologie, vědy, designu, vzdělání, byznysu nebo lidského štěstí. Mezi přednášejícími jsou kapacity oceněné Nobelovou cenou, Pulitzerovou cenou i Oscarem, z politiků zde vystoupili například Bill Clinton nebo Al Gore. Měsíčně dosahují TED přednášky sdílené na internetu 80 milionů zhlédnutí.

TED Cinema Experience: Opening Event
Slavnostní zahájení konference, kterou živě ve Vancouveru sleduje 1500 prominentních diváků. Přenos zahrnuje úvodních 6 až 7 TED talků inspirativních řečníků.

TED Cinema Experience: Prize Event
Předávání ceny TED Prize, která každoročně oceňuje výjimečné osobnosti, které díky 1 milionu dolarů dostanou šanci uskutečnit unikátní konkrétně formulovaný projekt na téma některého z globálních problémů. V minulosti toto ocenění získal například Bono Vox a jeho kampaň za posílení společenského aktivismu v Africe. V rámci večera vítěz ceny představí svůj projekt, vystoupí i naposledy oceněný, aby poreferoval o pokrocích a další výjimečné osobnosti.

TED Cinema Experience: Highlights Exclusive
Výběr těch nejlepších příspěvků, které zazněly na uplynulé týdenní konferenci TED.

Trailer

Teaser

Seznam kin / Participating Cinemas

25.04.2017 19:30
Praha | Bio Oko
web kina
26.04.2017 19:30 Praha | Bio Oko web kina
30.04.2017 !19:30! Praha | Bio Oko web kina

 

Fotogalerie