Divadlo v kině


NT Live (National Theatre Live)

Po několika úspěšných sezonách stále pokračuje projekt NT Live (National Theatre Live) – přímé přenosy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla a spřátelených scén.

"Přímé přenosy NT Live jsou rozhodně velikým experimentem, ale je nám jasné, že někdo to zkusit musí...a pokud to má někdo zkusit, musíme to být právě my," řekl Nicholas Hytner, bývalý ředitel Národního divadla v Londýně, když se projekt v roce 2009 začal realizovat.

Celková délka přenosů bývá okolo 3 hodin včetně přestávek. Samotnému divadelnímu představení často předchází úvodní slovo v podání známé zahraniční herecké/tvůrčí osobnosti a krátký dokument, který divákům představí vznik a přípravy dané inscenace. Přenosy her jsou uváděny v originálním anglickém jazyce s anglickými titulky v obraze a českými titulky na podplátně. Představení jsou přenášena živě, opět v High Definition digitální kvalitě, pomocí satelitu nejen z budovy Národního divadla na londýnském South Bank do kulturních zařízení po celé Velké Británii a Evropě. Některá představení jsou díky velkému diváckému zájmu uváděna opakovaně i ze záznamu.

KBTC Live (Kenneth Branagh Theatre Company Live)                                                          Kenneth Branagh Theatre Company Live je nováčkem v cyklu přímých přenosů Divadlo v kině.

Sezóna přenosů vybraného repertoáru divadelní společnosti Kennetha Branagha z londýnského divadla Garrick představí Shakespearův srdceryvný příběh Romeo a Julie a hru Komik, kde se v hlavní roli objeví právě Kenneth Branagh.

Trailer NT Live sezona 2015/16

NEWSLETTER: přihlaste se k odběru newsletteru a mějte všechny novinky jako první!

Najděte nás na Facebooku