Novinky


Divadlo Opera Balet Speciální přenosy Koncerty

 ‚Profesorka Umbridgeová z Bradavic‘ září jako showgirl v pětihvězdičkovém muzikálu z Londýna

‚Profesorka Umbridgeová z Bradavic‘ září jako showgirl v pětihvězdičkovém muzikálu z Londýna

Redakce / PR / 13. 11. 2017

Dechberoucí představení plné hitů v emocionálním podání britských muzikálových hvězd. Tak vypadá slavný muzikál Follies na jevišti britského Národního divadla. Inscenace, která si od domácích kritiků vysloužila mnoho nadšení a pětihvězdičkových recenzí, se ve čtvrtek 16. listopadu od 19:45 v přímém přenosu zaskví i na plátnech kin Aero v Praze a Vesmír v Náchodě. Dojemný příběh o skupině showgirls, které nostalgicky vzpomínají na lásky a sny svého mládí, stvořila legenda divadelního muzikálu Stephen Sondheim (Sweeney Todd) s pomocí Jamese Goldmana už v roce 1971. Na prknech National Theatre se ovšem Follies hrají poprvé a režisér Dominic Cooke zajistil, aby šlo o velkou událost. Na jeviště pozval 21 hudebníků a 37 herců, včetně „národního pokladu“ Imeldy Staunton, oblíbené herečky (a jedné z hvězd ságy o Harry Potterovi), která za role v Sondheimových muzikálech posbírala už tři ceny Olivier.

Více informací
Nadržený Marx a návrat Hamleta Cumberbatche. Divadlo v kinech pokračuje novými hvězdnými přenosy

Nadržený Marx a návrat Hamleta Cumberbatche. Divadlo v kinech pokračuje novými hvězdnými přenosy

Redakce / PR / 9. 8. 2017

Drama Yerma s Billie Piper, muzikál Follies s Imeldou Staunton, komedie Mladý Marx s Rorym Kinnearem, politická tragédie Julius Caesar s Benem Whishawem a návrat oblíbeného Hamleta s Benedictem Cumberbatchem. Tak zní současná nabídka nové, už deváté sezóny NT Live, cyklu přenosů britského divadla do kin po celém světě, včetně těch českých, organizovaného britským Národním divadlem. Minulou sérii představení, kterou v červenci zakončil dvojdílný epos Andělé v Americe, navštívilo přes 7 200 diváků.

Více informací
Britská událost sezóny, fantastický epos Andělé v Americe s Andrewem Garfieldem, na dva večery obsadí kino Aero

Britská událost sezóny, fantastický epos Andělé v Americe s Andrewem Garfieldem, na dva večery obsadí kino Aero

Redakce / PR / 18. 7. 2017

Gay fantazie na národní témata. Tak zní podtitul epické dvoudílné hry Andělé v Americe, za niž americký dramatik Tony Kushner získal začátkem 90. let ceny Tony i Pulitzer. Drama, které mnozí považují za jeden z nejlepší divadelních kusů, co byl kdy napsán, se letos dočkalo nové hvězdné inscenace. V režii Marianne Elliott (Válečný kůň, Podivný případ se psem), se do rolí několika Newyorčanů za časů reaganismu a epidemie AIDS s obdivuhodným nasazením převtělily zavedené i nové herecké talenty, v čele s filmovou hvězdou Andrewem Garfieldem. Divákům NT Live se tento magicko-realistický příběh představí během dvou večerů: ve čtvrtek 20. července kino Aero v přímém přenosu od 19:45 ukáže první tříapůlhodinovou část Milénium se blíží, živé promítání čtyřhodinové druhé části Perestrojka, která na Milénium přímo navazuje, se uskuteční o týden později, 27. července.

Více informací
Posedlý Jude Law se představí v divadelní adaptaci Viscontiho dramatu o smrtonosné vášni

Posedlý Jude Law se představí v divadelní adaptaci Viscontiho dramatu o smrtonosné vášni

Redakce / PR / 3. 5. 2017

Filmová hvězda Jude Law nezapomíná na své divadelní začátky. Herec dvakrát nominovaný na Oscara se pravidelně vrací na jeviště a tentokrát ho přitom mohou fanoušci vidět i v kinech. Ve čtvrtek 11. května cyklus NT Live opět zavítá do londýnského divadla Barbican, odkud už vysílal populárního Hamleta s Benedictem Cumberbatchem. Tentokrát na diváky čeká světová novinka, vášnivá krimi romance Posedlost, kterou režisér Ivo van Hove zadaptoval ze slavného filmu Luchina Viscontiho. Belgičan van Hove už diváky NT Live uhranul svou radikální verzí dramatu Pohled z mostu, za niž získal ceny Olivier i Tony. V novince Posedlost představí část svého uznávaného souboru Toneelgroep Amsterdam. Nová intenzivní verze příběhu známého už z amerického románu Pošťák vždycky zvoní dvakrát rozžhaví plátna kin Aero v Praze, Scala v Brně a kina Lanškroun. Představení opatřené českými i anglickými titulky, jehož přímý přenos začíná 11. 5. po 19.45, se hraje 110 minut bez přestávky a je vhodné pro diváky nad patnáct let.

Více informací
Z Harryho Pottera spolužákem Hamleta – Daniel Radcliffe se představí v průlomové komedii Toma Stopparda

Z Harryho Pottera spolužákem Hamleta – Daniel Radcliffe se představí v průlomové komedii Toma Stopparda

Redakce / PR / 13. 4. 2017

Přesně před padesáti lety představilo britské Národní divadlo širší veřejnosti hru Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, a tak proslavilo českého rodáka Toma Stopparda, pozdějšího držitele Oscara za scénář komedie Zamilovaný Shakespeare. Výročí slavné premiéry letos připomíná nová inscenace této existenciální absurdní komedie o dvou vedlejších postavách ze Shakespearova Hamleta. Titulní role si v ní zahráli Daniel Radcliffe, slavný představitel filmového čaroděje Harryho Pottera, a Joshua McGuire, známý ze seriálu The Hour či z komedie Soudce přenášené v NT Live. Kriticky i divácky oblíbené představení, které dokazuje, že Stoppardovo průlomové dílo nijak nezestárlo, uvidí fanoušci v přímém přenosu s českými i anglickými titulky ve čtvrtek 20. dubna v pražských kinech Aero a Bio Oko a v náchodském kině Vesmír, v tradičním čase od 19.45. Režie se chopil David Leveaux, jenž za režii jiných Stoppardových her Skokani a To pravé získal nominace na cenu Tony.

Více informací
Britští komici připraví českému publiku bezmezně vtipný a bláznivý Večer tříkrálový

Britští komici připraví českému publiku bezmezně vtipný a bláznivý Večer tříkrálový

Redakce / PR / 29. 3. 2017

Rok po okouzlující inscenaci Jak se vám líbí připravilo britské Národní divadlo pro své diváky další populární Shakespearovu komedii o lásce a záměně identit. Moderní, energické verze se nyní dočkal Večer tříkrálový. Příběhu ztroskotaných dvojčat, dvou zamilovaných zmatených šlechticů a několika krutých žertů se ujal Simon Godwin, který o svém citu pro komiku diváky NT Live rázně přesvědčil před dvěma lety adaptací hry Člověk a nadčlověk. Veselohru z roku 1602 pojal jako bláznivou komedii, kterou britští kritici nazvali „extravagantní, bujarou, vynalézavou a bezmezně vtipnou“. Fanoušky přenosů divadla do kin NT Live tak čeká 6. dubna mimořádně zábavný večer. Přímý přenos z největšího jeviště National Theatre, Olivier, začíná v pražském kině Aero tradičně v 19.45, opatřený českými i anglickými titulky.

Více informací

1 2 3 4 5 ... 16