Novinky


Divadlo Opera Balet Speciální přenosy Koncerty

Posedlý Jude Law se představí v divadelní adaptaci Viscontiho dramatu o smrtonosné vášni

Posedlý Jude Law se představí v divadelní adaptaci Viscontiho dramatu o smrtonosné vášni

Redakce / PR / 3. 5. 2017

Filmová hvězda Jude Law nezapomíná na své divadelní začátky. Herec dvakrát nominovaný na Oscara se pravidelně vrací na jeviště a tentokrát ho přitom mohou fanoušci vidět i v kinech. Ve čtvrtek 11. května cyklus NT Live opět zavítá do londýnského divadla Barbican, odkud už vysílal populárního Hamleta s Benedictem Cumberbatchem. Tentokrát na diváky čeká světová novinka, vášnivá krimi romance Posedlost, kterou režisér Ivo van Hove zadaptoval ze slavného filmu Luchina Viscontiho. Belgičan van Hove už diváky NT Live uhranul svou radikální verzí dramatu Pohled z mostu, za niž získal ceny Olivier i Tony. V novince Posedlost představí část svého uznávaného souboru Toneelgroep Amsterdam. Nová intenzivní verze příběhu známého už z amerického románu Pošťák vždycky zvoní dvakrát rozžhaví plátna kin Aero v Praze, Scala v Brně a kina Lanškroun. Představení opatřené českými i anglickými titulky, jehož přímý přenos začíná 11. 5. po 19.45, se hraje 110 minut bez přestávky a je vhodné pro diváky nad patnáct let.

Více informací
Z Harryho Pottera spolužákem Hamleta – Daniel Radcliffe se představí v průlomové komedii Toma Stopparda

Z Harryho Pottera spolužákem Hamleta – Daniel Radcliffe se představí v průlomové komedii Toma Stopparda

Redakce / PR / 13. 4. 2017

Přesně před padesáti lety představilo britské Národní divadlo širší veřejnosti hru Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, a tak proslavilo českého rodáka Toma Stopparda, pozdějšího držitele Oscara za scénář komedie Zamilovaný Shakespeare. Výročí slavné premiéry letos připomíná nová inscenace této existenciální absurdní komedie o dvou vedlejších postavách ze Shakespearova Hamleta. Titulní role si v ní zahráli Daniel Radcliffe, slavný představitel filmového čaroděje Harryho Pottera, a Joshua McGuire, známý ze seriálu The Hour či z komedie Soudce přenášené v NT Live. Kriticky i divácky oblíbené představení, které dokazuje, že Stoppardovo průlomové dílo nijak nezestárlo, uvidí fanoušci v přímém přenosu s českými i anglickými titulky ve čtvrtek 20. dubna v pražských kinech Aero a Bio Oko a v náchodském kině Vesmír, v tradičním čase od 19.45. Režie se chopil David Leveaux, jenž za režii jiných Stoppardových her Skokani a To pravé získal nominace na cenu Tony.

Více informací
Britští komici připraví českému publiku bezmezně vtipný a bláznivý Večer tříkrálový

Britští komici připraví českému publiku bezmezně vtipný a bláznivý Večer tříkrálový

Redakce / PR / 29. 3. 2017

Rok po okouzlující inscenaci Jak se vám líbí připravilo britské Národní divadlo pro své diváky další populární Shakespearovu komedii o lásce a záměně identit. Moderní, energické verze se nyní dočkal Večer tříkrálový. Příběhu ztroskotaných dvojčat, dvou zamilovaných zmatených šlechticů a několika krutých žertů se ujal Simon Godwin, který o svém citu pro komiku diváky NT Live rázně přesvědčil před dvěma lety adaptací hry Člověk a nadčlověk. Veselohru z roku 1602 pojal jako bláznivou komedii, kterou britští kritici nazvali „extravagantní, bujarou, vynalézavou a bezmezně vtipnou“. Fanoušky přenosů divadla do kin NT Live tak čeká 6. dubna mimořádně zábavný večer. Přímý přenos z největšího jeviště National Theatre, Olivier, začíná v pražském kině Aero tradičně v 19.45, opatřený českými i anglickými titulky.

Více informací
Nezkrotný Amadeus se vrací do kin s bouřlivou energií a živým symfonickým orchestrem

Nezkrotný Amadeus se vrací do kin s bouřlivou energií a živým symfonickým orchestrem

Redakce / PR / 28. 1. 2017

Ve čtvrtek 2. února v kinech zahraje symfonický orchestr, pod taktovkou samotného Mozarta a jeho závistivého kolegy Salieriho. Nové velkolepé představení slavného dramatu Petera Shaffera Amadeus, které v 80. letech Miloš Forman zadaptoval do osmioscarového filmu, nadchlo v Londýně diváky i kritiky. Nyní si strhující příběh o hudbě, moci a žárlivosti můžou naplno vychutnat i čeští fanoušci. Stačí 2. února navštívit kina Aero nebo Oko v Praze, Vesmír v Náchodě či Jitřenka v Semilech. Přímý přenos z největšího jeviště britského Národního divadla opatřený českými i anglickými titulky začne v 19.45.

Více informací
Hvězdy filmů X-Men McKellen a Stewart se představí v kruté komedii vítěze Nobelovy ceny Harolda Pintera

Hvězdy filmů X-Men McKellen a Stewart se představí v kruté komedii vítěze Nobelovy ceny Harolda Pintera

Redakce / PR / 11. 12. 2016

Tři roky poté, co sklízeli ovace na Broadwayi, se oblíbená dvojice kolegů a kamarádů Ian McKellen a Patrick Stewart vrátila do Londýna, aby se i tam předvedla v mistrovské kruté komedii Harolda Pintera Země nikoho. Hru, již pozdější držitel Nobelovy ceny a jeden z nejvlivnějších a nejhranějších britských dramatiků 20. století napsal v roce 1975, režíroval Sean Mathias. S ním se hvězdy filmové série X-Men s úspěchem sešly už v roce 2009, kdy trio v Londýně uvedlo Beckettovu existenciální klasiku Čekání na Godota. Na rozdíl od ní, představení Země nikoho, které patří v Londýně nyní k nejnavštěvovanějším, uvidí i diváci v kinech. V Česku konkrétně v kinech Světozor a Aero v Praze, ve čtvrtek 15. prosince od 19.45. Přímý přenos NT Live z divadla Wyndham bude opět opatřen českými a anglickými titulky. Promítání doplní exkluzivní diskuse s režisérem a herci.

Více informací
Kenneth Branagh se vrací na plátna kin jako šmírácký Komik v kulisách Brexitu

Kenneth Branagh se vrací na plátna kin jako šmírácký Komik v kulisách Brexitu

Redakce / PR / 21. 10. 2016

Víc než rok trvající působení Divadelní společnosti Kennetha Branagha v londýnském divadle Garrick končí slavnou inscenací Komik o stavu britského impéria, která v roce 1957 oživila kariéru Laurence Oliviera. Nyní si stepující boty stárnoucího varietního zpěváka, jehož kariéra upadá stejně jako jeho rodina a země čelící Suezské krizi, obul Olivierův dlouholetý fanoušek Kenneth Branagh. V režii svého častého spolupracovníka Roba Ashforda pomocí jízlivých dialogů a kabaretních čísel předvede, jak je hra slavného rozhněvaného mladého muže Johna Osborna stále aktuální, zvlášť v Británii po Brexitu. Poslední přímý přenos z cyklu Kenneth Branagh Theatre Company Live začíná ve čtvrtek 27. října ve 20 hodin a s českými i anglickými titulky ho uvedou kina Aero v Praze, Scala v Brně, Oko v Šumperku a Hvězda v Uherském Hradišti.

Více informací

1 2 3 4 5 ... 15