Skylight


Bill Nighy a Carey Mulligan hrají hlavní role v novém nastudování hry Davida Harea Skylight v režii Stephena Daldryho.
Jednoho velmi chladného londýnského večera nečekaně navštíví učitelku Kyru Hollis (Carey Mulligan) její bývalý milenec, Tom Sergeant (Bill Nighy), úspěšný a charismatický restauratér, jemuž nedávno zemřela žena. Pokus o oživení kdysi vášnivého románku skončí bitvou dvou protikladných ideologií a vzájemných tužeb.

David Hare
Režie: Stephen Daldry
Hrají: Bill Nighy, Carey Mulligan, Matthew Beard.
Premiéra: 18. června 2014, Wyndham Theatre, West End.

Hra Skyligt měla svou premiéru v roce 1995 v National Theatre na scéně Cottesloe a byla vyhlášena nejlepší hrou roku (Olivier Award for Best New Play). Následně se hrála na West Endu a na Broadwayi. Nové nastudování pro Wyndham Theatre bylo živě přenášeno v červenci do britských kin, kina evropská ji nabízí ze záznamu.

Herec Bill Nighy je známý z filmů Láska nebeská, Zápisky o skandálu nebo Báječný hotel Marigold, na jevišti si zahrál ve hře Pravda nebo ve světové premiéře další hry Davida Harea The Vertical Hour na Broadwayi.

Carey Mulligan (V nitru Llewyna Davise, Velký Gatsby, Škola života) na West Endu debutuje. Obsazení doplňuje Matthew Beard (Škola života, Jeden den).

Skylight režíruje Stephen Daldry nominovaný na tři Oscary díky filmům Billy Elliot, Hodiny a Předčítač, který režíroval i loňský divadelní hit Audience s Helen Mirren, který byl také přenášen v rámci NT Live do kin.
David Hare je autorem 29 divadelních her, včetně Racing Demon, Jak to vidí Amy, Pravda (s Howardem Brentonem) nebo Jidášův polibek. Často píše i scénáře, za Hodiny a Předčítače byl nominován na Oscara.

Trailer

Seznam kin

23.10.2014 | 19:45 Praha | Kino Aero web kina
23.10.2014 | 19:45 Náchod | Kino Vesmír
web kina
6.11.2014 | 19:45 Brno | Kino Scala
záznam | web kina

 

Fotogalerie